Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 18 22 Feb 20
29 Feb 20
The Entrance
9/196(cc) C Dunkerley 58 NC Hay 33 JW Blackwood 26  DJ Heuston 3/37 BC Birks 2/35
def by Kincumber
4/199 J McRae 75* H Woodhead 62 CJ Swaine 38  
Jubilee Park 
Second Grade 18 22 Feb 20
29 Feb 20
Kincumber
91  K Capeski 7/44 R Gray 3/42
def The Entrance
79 K Capeski 26  L Sullivan 3/18 M Pate 3/26 MJ Wynne 2/24
Erina Oval 
Fifth Grade 18 29 Feb 20 The Entrance
85  C Shields 3/10 KJ Handley 3/24 C Handley 2/15
def by Southern Spirit
6/208(cc) R Johnson 47 NP Pavitt 44 PR Wright 34  CB Wright 3/36
EDSACC Ovals (EDSACC South) 
Seventh Grade 4 2 Nov 19 Southern Spirit
5/156 BT Waters 40*  T Pond 2/34
def The Entrance
154 MJ Kelly 68* G McKay 33  PA Landow 5/37 AA Witten 4/17
McEvoy Oval 
Eighth Grade 18 29 Feb 20 The Entrance Blue
59  JM Bauer 4/6 SG Peers 3/9
def by Lisarow Black
9/125(cc) B Radcliffe 28* JM Bauer 25  J Stevancevic 4/7 RL O'Sullivan 2/31 Z Cobham 2/33
Pat Morley Oval 
Eighth Grade 18 29 Feb 20 Wyong Gold
115 K Anderson 26  MR Crook 6/21 T Pond 2/35
def The Entrance White
55  DR Koen 3/1 C Griffith 2/6
Morrie Breen Field 
Under 14a 18 29 Feb 20 Wyong
1/38 T Alderson 26*  
def The Entrance
36  BJ Lavin 3/10
Kanwal Oval 
Under 14b 18 29 Feb 20 Narara Wyoming Junior
7/75(cc)  J Sammut 2/6
def The Entrance
7/57  R Mccormack 2/1
Alan Davidson Park 
Under 11 North 18 29 Feb 20 The Entrance Blue
5/109(cc)  
def Northern Power Orange
5/59(cc)  C Dobson 2/11
Taylor Park 
Under 11 North 18 29 Feb 20 Northern Power White
8/65(cc)  L Ralph 2/1 A Webber 2/5
def by The Entrance White
5/175(cc) J Coleman 35* A Webber 27*  A GALLAHER 2/15
Halekulani Oval 
Under 21 - Glenn Rowlands Shield 9 19 Jan 20 Northern Power
drew The Entrance
Harry Moore Oval (Oval No. 1) 
Women's T20 18 29 Feb 20 Terrigal
2/94 T Pitty 44 T French 32*  
def The Entrance
6/93(cc) H Paul 35*  k hellmann 2/5 R Small 2/22
Terrigal Haven 
Under 16 SF 7 Mar 20 Southern Spirit
4/198(cc) J Sibley 44* A Dickson 42* LC McIntyre 32  B Shearer 2/18
def The Entrance White
10/33  LC McIntyre 6/4 JW Higgins 2/4
McKillop Oval (Oval 1) 
Third Grade GF 14 Mar 20 The Entrance
7/156(cc) JK Hemming 69  B Parker 3/34
def Wyong
155 S Robson 53 J Adamson 28  S Townsend 3/25 J Rathbone 3/37 P Mayles 2/21
Hamlyn Terrace Sports Complex (Hamlyn Terrace Oval) 
Fourth Grade GF 14 Mar 20 The Entrance
76  BH Daniel 3/12 AJ Gyler 2/0
def by Northern Power
2/80 AJ Gyler 33* M Hayes 26*  
Rogers Park (Oval No. 2) 
Under 12b GF 14 Mar 20 Kincumber Green
6/131(cc) R Sivasampavan 26*  
def The Entrance
8/49(cc)  LW Norris 2/3 F Giddings 2/5
Bill Sohier Park (Sohier Park No. 2)