Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Pre Season T20 4 25 Oct 20 The Entrance
v Northern Power
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.12) 
Pre Season T20 4 25 Oct 20 Lisarow
v The Entrance
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.12) 
Pre Season T20 4 25 Oct 20 Narara
v The Entrance
Tuggerah Regional Sporting Complex (Tuggerah Regional Sporting Complex No.9) 
First Grade 15 16 Jan 21
23 Jan 21
The Entrance
v Northern Power
210 B Gillies 44 B Lenton 44 T Smith 34 C Archer 26  A Taylor 5/60 B Hardy 3/55 M Starkey 2/46
Jubilee Park 
Second Grade 8 16 Jan 21
23 Jan 21
Northern Power
v The Entrance
6/296(cc) M Mariner 77 DM Stevenson 74 JJ Pereira 47 RJ Carr 42* DL O'Brien 25  JA Scott 2/34 L Smith 2/70
Harry Moore Oval (Oval No. 1) 
Under 21 - Glenn Rowlands Shield 10 17 Jan 21 The Entrance
8/138(cc) C Dunkerley 38  L Knowles 2/17 G Porter 2/22 A Searle 2/38
def Brisbane Water
52  G Kitchen 3/6 LM Bailey 2/7 LM Allison 2/11 CB Wright 2/12
Jubilee Park 
Third Grade 9 16 Jan 21 Terrigal
9/83(dec)  DL Philips 3/7 S Townsend 2/8 JT Bailey 2/11
def by The Entrance
3/89 S McIntosh 56*  S Mathias 3/24
Paul Oval 
Male Youth League 6 15 Jan 21
22 Jan 21
The Entrance
101 L Mylchreest 45  JA Scott 3/12 FA Newell 3/23 L Smith 2/20
v Northern Power
0/15  
Jubilee Park 
Under 14a 8 16 Jan 21 The Entrance
4/97 K Goldie 40* R Bullot 33*  
def Lisarow White
92 FR Marshall 35  R Allardice 2/2 G Barry 2/7
EDSACC Ovals (EDSACC North) 
Masters - Over 40s 1 29 Nov 20 The Entrance
5/274(cc) S McIntosh 45* A Hardy 40* T Hatch 40* S Allardice 30* R Schmidt 25*  MJ McCarthy 3/35
def Warnervale
5/166(cc) MJ Graham 40* C Sammut 40* D Bancroft 28*  I Wells 2/13
Jubilee Park 
Fourth Grade 9 16 Jan 21 The Entrance
7/193 GJ Ratcliffe 66 J Kidd 38 RG Hampton 31 D Byers 30*  M Ralph 5/37
def Terrigal
7/192(cc) G Rudrum 69 J Toohey 50 R Jennings 37*  J Rathbone 3/19 J Kidd 3/31
EDSACC Ovals (EDSACC North) 
Under 16 8 16 Jan 21 The Entrance
4/83 L Mylchreest 50  J Stuart-Gray 3/7
def Terrigal
81  C Harricharan 3/4 CC Holmes 3/9
EDSACC Ovals (EDSACC South) 
Under 12a 8 16 Jan 21 Kincumber Red
1/61  
def The Entrance
57  H Lawson 2/4 E Payne 2/7 M Woodcock 2/9
Patrick Croke 
Under 11 - North 8 16 Jan 21 The Entrance Blue
2/131  
def Northern Power Blue
9/65(cc)  R Bridger 3/2 M Fletcher 3/6
Pat Morley Oval 
Under 11 - North 8 16 Jan 21 Northern Power Orange
4/86(cc)  
def The Entrance White
5/80(cc)  B Wallis 2/8
Darren Kennedy Oval 
Sixth Grade 9 16 Jan 21 The Entrance
125 M Ralph 60  C Nakhoul 4/28 M Nakhoul 3/5 A Dalgairns 2/15
def by Northern Power
7/151(cc) C Nakhoul 45 M Nakhoul 41* B Cannon 30  J Tunnicliff 3/17 BJ Sellars 3/27
EDSACC Ovals (EDSACC South) 
Seventh Grade 9 16 Jan 21 Brisbane Water
179 RJ Frost 32* J Cameron 32 CR Gentles 27 J Thew 27  Z Humphries 3/25 J Horton 2/13 BJ Selmes 2/36
def The Entrance White
148 L Humphries 34 J Horton 29 J1 Selmes 25  J Thew 3/18 CR Gentles 3/21 RJ Frost 2/18 S Masachchi 2/20
Garnet Adcock Memorial Park (Oval No. 7) 
Seventh Grade 9 16 Jan 21 The Entrance Blue
152 JC Bannister 60* J Blackman 48  KJ Armstrong 5/32 A Stein 3/25
def Lisarow
66  SA Williams 2/3 J Blackman 2/4 CW Patman 2/9 SK O'Neill 2/12
Pat Morley Oval 
Eighth Grade 9 16 Jan 21 Southern Spirit Purple
5/177(cc) SJ Collins 52* A Zadravic 47*  C Harricharan 2/12 K Goldie 2/30
def The Entrance White
71  SJ Collins 4/10 G Simon 2/2 JA Clarke 2/14
McEvoy Oval 
Eighth Grade 9 16 Jan 21 The Entrance Blue
6/165 NJ Field 53* N Williams 50*  J Wanner 3/29 B Ward 2/18
def Narara
4/162(cc) B Blake 50* J Fernandes 34*  
Taylor Park 
Womens T20 - B Grade 9 16 Jan 21 Northern Power Blue
6/124(cc) K Lintott 37* K Jolley 27*  O Field 3/19
def by The Entrance
4/132(cc) H Paul 29  C Lane 2/28
Harry Moore Oval (Oval No. 2)